EM technologie pro ochranu knihovních fondů

Klasická /standardní/ EM technologie

Při tomto způsobu, který představuje nejrozšířenější řešení celosvětově, je ochrana knihovního fondu zajištána pomocí EM technologie s využitím samolepících EM ochranných pásků, umístěných skrytě v chráněných knihách, které se ve výpůjčním procesu deaktivují a po návratu zpětně reaktivují. Kontrola je zajišťována pomocí detekčního EM anténního systému na výstupu z knihovny. Logistická část /identifikace knih/ je zajištěna využitím klasické technologie čárového kódu. Jeho nedostatkem je však nezbytnost použití obvykle ručních čteček čárového kódu v přímém /“viditelném“/ režimu, což jednak limituje rychlost výpůjčního procesu. Naopak předností ochrany knih pomocí EM pásků je okolnost, že je na rozdíl od RFID čipů /pokud jsou využívány současně i pro ochranu/,  nelze odstínit pomocí alobalových prostředků.

Závěr: EM technologie nebo hybridní EM/RFID technologie poskytuje řádově vyšší úroveň ochrany knihovních fondů !

EM technologie pro ochranu knihovních fondů
Detekční brána ELLIPSE 2020

Velmi oblíbené a v knihovnách nejpoužívanější jsou detekční antény ELLIPSE 2020, které vedle elegantního designu disponují i optimální výškou 180 cm! Typ ELLIPSE 2020 představuje v současné době uznávaný standard v oblasti aplikací pro účinnou ochranu knih.

EM technologie pro ochranu knihovních fondů
Diamond EM Premium

Diamond EM Premium, představuje nejnovější přírůstek a "vlajkovou loď" EM detekčních systémů z dílny firmy DIALOC ID /NL/, který snoubí nadstandardní estetické provedení detekčních panelů z plexiskla v kombinaci s konstrukcí a základny z nerezu, s vysokou účinnosí 3D detekce /125 mm ochranných knihovních etiket/ 190 cm vysokých antén bez ohledu na jejich oreintaci v prostoru mezi anténami.

EM technologie pro ochranu knihovních fondů
EM knihovní etikety

V nabídce firmy DIALOC existují dva základní typy, které se liší formou a aplikací do knih. První typ - DSA neboli Double Sided Adhesive Label je knižní etiketa s lepidlem po obou stranách, která se vlepí do vazby mezi stránky. Po aplikaci je nepřístupná a prakticky neviditelná. Dodává se ve dvou velikostech, o délce 125 mm a 165 mm. Aplikace těchto etiket je velmi snadná a rychlá.

EM technologie pro ochranu knihovních fondů
Kombinovaný EM aktivátor-deaktivátor, Sappfire

Stolní kombinovaný EM aktivátor/deaktivátor "Safír" je nový produkt pro komfortní deaktivaci a zpětnou aktivaci knihovních ochranných EM etiket, který nahradil dřívější a mezi knihovníky oblíbený LCS Pro.